GERİ

Kitap Önerisi: Anneliği Like Et

Toplam 0 Yorum yapıldı.

0/5

Bir annenin anneliğe alışma serüvenini, acemiliklerini, şaşkınlıklarını, hayal kırıklıklarını ve sevgisini olduğu haliyle, kendisi gibi sade ve dürüst, samimi ve naif diliyle kaleme almış Güneşanne, Anneliği Like Et kitabında.

Kitabın yazar için ikinci adı 'Çocuklar iyi peki ya sen?'. Yazar;  ‘biz anneler, çocuk büyütürken kendimizi bir yerlerde unuttuğumuz, unuttuğumuzu da fark etmediğimiz, ihtiyaçlarımızı sürekli ötelediğimiz insanlarız’ diyor.

Güneşanne dört yıl önce farkındalıkla tanışmış, sonrasında hem anneliğe hem de hayata bakış açısı değişmiş. Sakin kaldıkça, akışta oldukça, kendini gördükçe ve çocuğuyla ilişkide kaldıkça her şeyin daha iyi olabileceğini fark etmiş. Kitapta annelerin en zorlandığı anlarda 'neler yapabiliriz' den ziyade 'nasıl farklı yaklaşabiliriz', 'nasıl olanın ötesini görebiliriz '  bakış açısını yazmış.

Sevgili anne ve anne adayı, hiç endişelenme, bu kitap sana yeni bir ebeveynlik yaklaşımı önermiyor, aman şunu yap bunu etme de demiyor. Çünkü biliyorum her kadının ve çocuğun öyküsü farklıdır, aynı parmak izleri gibiyiz şu hayatta... Dolayısıyla sorunlarımızı çözebilecek sihirli bir değneğimiz yok maalesef. Ancak, ben hayatımda güzel bir değişim yakaladım: Farkındalık kavramı ile tanıştım! İşte o günden sonra çocuğuma “bakmak” yerine onu “kalben görerek”, ilişkimizin ne kadar değişebileceğini fark ettim.

Gunesanne.com sitesinde sizlerle paylaştığım izlenimlerimden yola çıkarak da bu kitabı yazdım. Anneliği Like Et, benim annelik deneyimim, çocuklarımdan öğrendiklerim ve zamanla anneliğe bakış açımın nasıl geliştiğinin ve güçlendiğinin öyküsüdür. Kitabımla seni önce güvenmeye, fark etmeye, bağlanmaya, duygularını kucaklamaya ve son olarak da eyleme geçmeye davet ediyorum.’

Anneliği Like Et tüm kitabevlerinde!

 

FOTOĞRAFLAR

  • Yaş Grubu0-12
  • Adres
  • Telefon
  • Web-

YORUMLAR

Kaç Puan Verirsiniz :

Yorumunu Gönder
Bu mekan size mi ait? Mekan yönetimi için hemen KAYIT OL