GERİ

İKSV - Çocukla Nereye Rehberli Tur

Toplam 52 Yorum yapıldı.

2/5
Meşrutiyet Caddesi No.65 34443 Tepebaşı, Beyoğlu, Taksim - İstanbul

İKSV - Çocukla Nereye işbirliği ile 10 Çocukla Nereye üyesi çocuğuyla birlikte Pera Müzesi'nde 16. İstanbul Bienali'ni rehberli turla gezme şansını yakalayacaklar. Gezi sonunda çocuklara "Opti ile Pesi; Bu Dünya Hepimizin" bienal kitabı hediye edilecek. 

 

İKSV - Çocukla Nereye işbirliği ile gerçekleştirilecek rehberli tur programı 6 Ekim Pazar günü Pera Müzesi'nde saat 12-00-13-00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 


Ortalama bir saat süren rehberli turlarda, sanat tarihi ve görsel sanatlar alanında eğitim gören ve bienal sergileri üzerine eğitmen ve müzeolog Mine Küçük’ün liderliğinde özel eğitimlerini Koç Holding’in değerli desteğiyle tamamlayan rehberlerle bienalde sergilenen eserleri daha yakından tanıyabilir; sergiyi, kavramsal çerçevesini daha derinlemesine tecrübe edebilir; eserler ve sanatçılarla ilgili sorularınızı da tur boyunca rehberlere iletebilirsiniz.


Katılım ve çekiliş detayları aşağıdaki gibidir.


1- İKSV 16. İstanbul Bienali Pera Müzesi'nde 6 Ekim Pazar günü Çocukla Nereye ile birlikte rehberli tur etkinliği gerçekleştirecektir. 

2- Bu etkinliğe katılım CocuklaNereye.com "İKSV - Çocukla Nereye Rehberli Tur" sayfasına yapılan yorumlarla gerçekleştirilecektir. 

3- Son katılım tarihi 1 Ekim Salı saat 24:00'dür. Bu saatten sonra yapılan yorumlar çekilişe dahil edilmeyecektir. 

4- Çekiliş random.org sayfası aracılığıyla gerçekleştirilecek ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. 

5- Kazananlar 3 Ekim Perşembe gününe kadar katılımlarını telefon numaraları, e-posta adresleri ve isimleri ile birlikte info@cocuklanereye.com adresine teyit etmeleri gerekmektedir. Teyit etmeyen ve ulaşılamayan katılımcıların hakları yedek kazananlara devrolacaktır. 

6- Rehberli tura bir çocukla beraber katılabilecek Çocukla Nereye üyelerinin başvurmasını rica ederiz. Katılım bir ebeveyn ve beraberinde bir çocuk ile kabul edilecektir.
İKSV 16. İstanbul Bienali 
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 16. İstanbul Bienali, bu yıl 14 Eylül-10 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenleniyor.

 

Fransız yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud’nın küratörlüğünde gerçekleşen 16. İstanbul Bienali, Yedinci Kıta başlığıyla insanlığın sebep olduğu doğal veya kültürel atıklara antropoloji ve arkeolojinin araçlarıyla bakan güncel sanat çalışmalarına odaklanıyor. Başlığını okyanuslarda yüzen devasa atık yığınına verilen isimden alan bienal, sanat ve ekoloji arasındaki ilişkiyi de tartışmaya açıyor. Şehrin üç farklı noktasına yayılacak ücretsiz sergilerin yanı sıra çeşitli buluşmalar, konuşmalar ve film programıyla farklı bakış açıları da Yedinci Kıta’ya dahil edilecek.

 

Japonya’dan Arjantin’e, ABD’den Polonya’ya, İran’dan Tayland’a dünyanın dört bir yanından 25 ülkeden 56 sanatçı ve sanatçı kolektifinin eserlerine yer verecek bienale Türkiye’den 8 sanatçı katılıyor. 36 sanatçı İstanbul Bienali için yeni eser üretiyor.

FOTOĞRAFLAR

  • Tarihi Geçmiş Etkinlik
  • Yaş Grubu6-12
  • AdresMeşrutiyet Caddesi No.65 34443 Tepebaşı, Beyoğlu, Taksim - İstanbul
  • Telefon(212) 334-9900
  • Webwww.peramuzesi.org.tr
  • Başlangıç Tarihi01/09/2019
  • Bitiş Tarihi06/10/2019

YORUMLAR

Kaç Puan Verirsiniz :

Yorumunu Gönder

Üye yazdı, 4 yıl önce. Beğen

zaman katılıyoruz. O resim eğitimi almak istiyor, ben arkeoloji okudum. Sanat ve gezi ile beslenmek kadar güzeli yok.

Banu Koç yazdı, 4 yıl önce. Beğen

Harika bir organizasyon. Seve seve koşarak gelmek isteriz. Dilerim seciliriz..

Banu Koç yazdı, 4 yıl önce. Beğen

Oğlum 10 yaşında. Bienali ve Pera müzesi etkinliklerine severek katılırız. Biz de seve seve gelmek isteriz. Sevgiler

Üye yazdı, 4 yıl önce. Beğen

Merhaba, Kizim ile birlikte Bienal gezisine katılmak istiyoruz. Sevgiler

Daha Fazla Yükle
Bu mekan size mi ait? Mekan yönetimi için hemen KAYIT OL